top of page

Çocukluk, ergenlik ve daha sonra da 10 yıllık kurumsal kariyer hayatım boyunca fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlığımla aramda oluşan bozuk ilişki, anneme kanser sürecinde bakım ve destek verdiğim yıllarda beni "gerçek sağlığın" ve "iyi olma" halinin ne anlama geldiğini bulmak adına bir yolculuğa çıkardı. 

Bu yolculuk daha sonra benim için, tabağımdaki gıdaları bedenimden gelen bildirimleri dinlemeden "düzeltmeye” çalışmanın, tek tek kalori saymanın, en “süper” gıdaları tüketmenin,  kendimi hunharca fitness/yoga/pilates salonlarına atmanın veya hırsla kardiyo egzersiz yapmaya çalışmanın ya da mucizevi reçeteler ve vaatlerin peşinde koşmanın çok ötesinde bir serüvene dönüştü. 

melisulas9.JPG
melisulas13.jpeg

Dönüşen bu serüven, bana aslında özünde çocuklukta oluşmuş düşünce, inanç ve davranış kalıpları, bilgi eksiklikleri, düşük özgüven, değersizlik inancı, zihin-beden kopukluğu vb. pek çok sebebin tetiklediği sağlık sorunlarımın, bana iyi gelmeyen yaşam alışkanlıklarımın ve erteleme kısır döngülerimin köküne ve gerçek nedenlerine inme cesareti getirdi. 

 

Defalarca düştüm. Defalarca kalktım. Bazen kalkmak için parmak kıpırdatacak kuvveti bulamadım. Bazen hırsla gözüm dönmüş halde kendimi paraladım. Ama cesaretle derine gitmeye, öğrenmeye ve uygulamaya devam ettikçe zoru başardım. Bütüncül formülü yakaladım. Hayatımı binbir yönüyle değiştirdim. Ve bunun aynı zamanda hiç bitmeyen bir yolculuk olduğunu da anladım.

Bunun üzerine, farklı uzmanlıklarıma ek olarak Dr. Sears Wellness Institute - Master Health Coaching programını üstün başarıyla tamamladım ve Koçluk serüvenime başladım. 

 

Çünkü kalbimin derinliklerinde, isteyen her insanın bedeniyle, hareketle, egzersizle, beslenmeyle ve stres yönetimiyle arasında oluşmuş eksik, çarpık ve toksik ilişkiden özgürleşerek, gerçek sağlık ve zindeliği bulmasının ve sürdürmesinin mümkün olduğunu biliyorum. 

 

Gıdaları suçluluk hissi olmadan tüketebildiğin, formunu, zindeliğini ve esenliğini sıkıcı ve zorunlu bir görev gibi hissetmeden koruyabildiğin, bedeninin içinde olmaktan zevk aldığın bir yaşam deneyimine ulaşmana yardımcı olmak BENİM İŞİM. 

melisulas14.jpg
bottom of page