top of page

Defne G.

Melis'le çalışmak ilk günden itibaren çok farklı bir yolculuk oldu benim için. Melis'in tüm samimi ve içten yaklaşımı ile beni gerçekten anladığını hissettikçe kendimi açabildim ve aldığım ipuçlarını uyguladıkça yaşamımdaki farklılıkları hissetmeye başladım. Deneyimlerimi onunla paylaştıkça beni ne kadar desteklediğini ve benimle birlikte mutlu olduğunu da gördüm. Melis'ten öncesi ve sonrası olarak ikiye ayırabilirim olaylara ve durumlara bakışımı. Şimdi çok daha sakin, dingin, kendimi önceliğe koyan bir yaklaşım sergileyebiliyorum. 

 

Melis'le uzun uzun sohbetlerimiz oldu, bazen karşılıklı ağladık, bazen güldük. Hayatın  hemen hemen hepimize benzer deneyimler sunduğunu, önemli olanın o deneyimlerle nasıl baş edeceğimiz olduğu üzerinde durdukça gördüm ki, bazı şeyler düşündüğümüz kadar zor değil, biz kendimiz zorlaştırıyoruz. Bazen söylediği küçücük bir cümle kafamda büyük bir aydınlanma yaşattı ve çok şey değiştirdi. 

 

Melis üzerinde durduğumuz konuları her zaman takip etti, durumlarla baş edebilmem için bana gerekli ipuçlarını verdi ve gelişimimi gördükçe benimle birlikte mutlu oldu. Samimiyetini ve içtenliğini sonuna kadar hissettim. Ondan edindiğim bilgiler cebimdeyken çok daha rahat ve güvenli hissediyorum kendimi. 

 

Hemen hemen herkese faydalı olacak bir şeyler var Melis'te. Her insanda biraz kendine güvensizlik olduğunu, hepimizin başına çeşit çeşit olaylar geldiğini ve zaman zaman bunlarla nasıl başa çıkacağımızı bilmediğimizi düşünüyorum; bunlar eşinizle yaşadığınız sorunlar olabilir, arkadaşınızla yaşadığınız mesafe problemleri ya da iş yerinizdeki rekabet... Durum ne olursa olsun Melis'in omzunuzda bir melek gibi size ne kadar güçlü olduğunuzu hatırlatacağına, sizi destekleyip elinden geleni yapacağına emin olabilirsiniz. 

Serkan D.

Bazı varsayımlarım ve yanlış bildiklerimle ilgili ufkum açıldı, küçük bazı pratikler hayatımı kolaylaştırmaya başladı.

Gerek empatisi gerekse paylaştığı  pragmatik bilgiler ile hem duygusal hem de zihinsel güven alani yaratti.

Yüksek enerjili, empat, bizden biri.

Hayatının herhangi bir anında kendini nedensiz yere bir şeyler yerken bulan herkes en azından bir iki seans bu sorunun kendi yanıtını bulmak için Melis’e ve kendine firsat tanımalı.

Senem Z.

Bu seanslardan sonra “Senem kim ve gerçekten o'nu neler mutlu ediyor?” sorularına en uygun cevapları bulabildim.

Kendimi ''düzeltme '' uğruna ne kadar çok kendimden uzaklaştığımı farkettim.

En en önemlisi beni ''daha ''iyi yapacağına inandığım tüm pratiklerin aslında beni nasıl extra strese soktuğunu farkettim.Ve bu stres sonucunda bedenen nasıl hasta olduğumu da görmüş oldum. Ve senin sayende gerçekten kendimi ''farketme ''yolunda güzel bir başlangıç yaptığıma eminim.

 

Sen bana motive olmam konusunda şüphesiz ki çok destek oldun.Ama en en önemlisi tüm bilgilerini canı gönülden o kadar net ve açıkça paylaştın ki bunun için çok teşekkür ederim.Ve tüm bilgilerini hap gibi en kolay anlaşılacak ve en akılda kalacak şekilde benimle paylaştın.

 

Melis Ulaş'ı bir koç olarak her insanın başına gelmesi dileği ile tanımlarım:) Çok çok gerçek en önemlisi o; asla “-gibi” değil asla “-mış” gibi de değil.Çok çok gerçek bu sebeple hem bilgi birikimi hem de örnek olması ile çok çok şahane bir koç. Beni kendime getirdi en samimi olarak böyle açıklayabilirim.

Bu seanslar farkındalığı az da olsa olan herkes ama herkes için çok çok uygun...

Uğur Ş.

Bana karmaşık gelen ve anlamlandıramadığım pek çok düşüncenin temelde oldukça basit bir neden-sonuç ilişkisine sahip olduğunu fark etmemi sağladı. Bu farkındalığım, sorunların üstesinden gelme konusunda hem bir güven hem de yapabilirim inancı aşıladı.

 

Daha yaptığımız ilk seansta, doğru kişiyle konuştuğumu anladım. Kendisinin de benzer süreçlerden geçmesi ve bunu samimi bir şekilde anlatması değerli bir paydaşlık duygusu yaratıyor. Hem kendi deneyimleri hem de alanına oldukça hakim olması güven duygusu veriyor. Sorunlara yaklaşımı ve sunduğu pratik çözümler son derece gerçekçi ve uygulanabilir. 

 

Bu seanslar, yaşamına farkındalık getirmek isteyen, potansiyelini ve enerjisini, zihninin girdaplarında harcamak yerine nasıl yaşamına değer katmak için kullanabileceğini öğrenmek isteyenler için faydalı.  

Duygu Y. H.

Bütünsel iyi olma konusu 2019'dan bu yana keşif sürecinde olduğum bir süreç. Melis, bütünsel sağlık konusunda kırılgan ya da motivasyonumun daha düşük olduğu alanların önem düzeyine bakmamı sağladı. Kendime yapıştırdığım etiketleri dönüştürebilmem için ayna oldu, şefkati hatırlattı. Özellikle bedenime yaptığım yatırımın en alt katmanında beni harekete geçiren duygunun korku olduğunu keşfetmemi sağladı. Proaktif hareket edebilmem için bilmem gereken bilimsel bilgilerle birlikte bu dünyayı keşfetmem için bana alan açtı, merakımı tetikledi. 

Haftanın 2 günü pilates yapıyorum ve 1-2 gün de yürüyüş yapmak istiyorum ancak yürüyüş konusunu genellikle erteliyorum dediğimde, yürüyüşe neden ihtiyacım olduğunu anlattı. Hemen ikna oldum. Yürüyemediğim zamanlarda ise yapmam gereken tek şeyin hareket etmek olduğunu hatırlattı. Örneğin evde kendi kendime dans etmeyi çok severim, artık daha sık ve çok dans ediyorum :) 

 

Benzer yollardan geçtiğini, bu yolculukta yaptığı hataları, hatalarından çıkarımlarını & kazanımlarını ve hala yoldu olduğunu açık yüreklilikle paylaştı. Kendi deneyimlerinden süzdüğü yöntemleri, bilimsel bilgileri paylaşarak merakımı tetikledi. Melis size yalnızca neşesiyle ve enerjisiyle bile destek olabilir :) En yoğun ve yorgun olduğum günün sonunda bile onunla seans yapmayı iple çektim. Melis'in sosyal medya hesabını takip etmeniz bile size bu hayat yolculuğunda destek olacaktır. Alet çantasında, içinden geçmediği ve deneyimlemediği şeyler yok; bunu hemen anlayabilirsiniz.

 

Melis sizi tanımak için alan açar. Yazdırır, konuşturur, sorularla derinleştirir ve çok iyi dinler. Anlattığınız hiçbir şeyi atlamaz ve bir örüntü halinde kendinizi çözümlemeniz için sizi aynalar. Melis'in yanında kendinizi güvende hissedersiniz ve çok kısa sürede bakış açınızın değiştiğini fark edersiniz. İhtiyacınız olduğunu hissettiğinde sizi mentorluğu ile de destekler. Bunu çok önemli buluyorum.

 

İyi olma halinin kendindeki tanımını her yönüyle keşfetmek isteyen, bu halin farkında olsa da derinlere henüz inememiş ya da zaman zaman dengesini şaşıran herkes için faydalı olacağını düşünüyorum. 

Yasemin D.

Minik adımlarla eski kalıplarımda olmadığımı, daha doğrusu artık onların "eski" olduğunu fark ettiğim an nasıl mutlu olduğumu dün gibi hatırlıyorum :) "Değişim kolay ve bir anda olmaz, yavaş yavaş, bebek adımlarla" cümlesi hep kulağımda. Artık kendime eskisi kadar hoyrat yaklaşmıyorum :)

 

Beslenme bozukluğum hat safhadaydı. Yalnızca diyetisyen ile ilerlediğim zamanlarda hep verdiğim kiloları yeniden alıyordum. Bu sefer öyle olmadı! Hem fiziksel hem mental olarak beslenme konusunda ondan çoook şey öğrendim. Bedenimle bağlantımı sayesinde kurmuş bulunuyorum.

 

Daha önce alanında uzman çeşitli birçok danışman / koç ile çalışmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki; Melis'le hangi seans paketinde çalışırsanız çalışın sizinle "bir" olmak ve tam olarak anlayabilmek için sarf ettiği emeği görünce farkı anlayacaksınız. Benim için o bir "süper koç!"

 

Genç ya da yetişkin fark etmeksizin insanın bedeni ve zihni ile ilgili öğreneceği çok şey var.  Özellikle benim gibi kendine sağlıklı ve dengeli vakit ayırmakta zorlanan biriyseniz mutlaka Melis ile tanışın!

Özlem D.

Yeme alışkanlığımın altında yatan duygusal nedenlerimi fark ettim. Oldukça hızlı yemek yiyordum bunu değiştirmekte zorlanırken  Melis Ulaş’ın özellikle yaklaşımı ve ses kayıtları süreci rahatlıkla kabul etmemi sağladı. Diyet listeleri, kurallar bende baskı oluşturduğu için Melis Ulaş’la birlikte dayatmanın olmadığı, bedenimi ve kendimi tanıyarak ilerlediğim bir süreç oldu. Kendimle daha barışık, daha  mutlu bir yeme düzeni oluşturmak bana da iyi geldi. Aslında bu bir yaşam biçimi, diyet programı değil. O nedenle tam da istediğim  gibi bir  bakış açısına ulaştım.

 

Melis Ulaş, öncelikle yaklaşım olarak son derece şefkatli bir tutumla yaklaştı. Katı, kurallara dayalı bir yöntemden çok beni anlayarak ilerledi. Dinlenildiğimi hissetmek  bana iyi geldi. Enerjik ve pozitif tutumu sadece yeme alışkanlığının ötesinde , derinlerdeki bakış açılarımı görmemi sağladı. Ses kayıtları harikaydı. Meditasyonun ötesinde kendimi bir dostla konuşur gibi hissetmek kendimi güvende hissettirdi.

 

Çooook iyi bir dinleyici. Empati yeteneği yüksek. Yaklaşımı şefkatli ve  danışanı çok iyi analiz ediyor. Konusunda çok iyi. Farklı bakış açıları ile size yaklaşımı oldukça başarılı.

 

Yeme bozukluğunun altında yatan duygusal nedenler. Bu açıdan baktığımda herkese fayda sağlayacağı inancındayım. Özellikle Melis Ulaş’ın yarattığı atmosfer ile yeni bir yeme alışkanlığı sistemi oluşturmak da çok kolay.

Efe S.

Koçluk seansları ilk öncelikle büyük bir farkındalık çalışması oldu benim için. Güvende hissettirdi. Kendimi sıkışmış hissettiğim zamanlarda bana bunun bir illüzyon olduğunu gösterdi. Dirençlerimi fark ettirip onların üstüne korkusuzca gitmeyi öğretti. İsteklerimin ne kadar değerli olduğunu, bunlar için nasıl çalışmam gerektiğini gördüm. Şimdi ise kendim için plan yapmayı ve o plana uyduğum zaman her şeyin ne kadar yolunda gittiğini görüyorum. Majör hedeflere giderken minör hedeflerimin kıymetini deneyimledim. “Hayır ben burdayım ve ben bir bireyim” demeyi öğrettirdi. Kendimi yönetmeyi, kendimi nasıl sevmem gerektiğini gösterdi. Her zerremi görmenin (negatifleriyle pozitifleriyle) ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Kısacası yepyeni bir Efe yarattı. 

 

Her gün 7/24 demeden her anımda benimle olduğunu hissettirdi. Uyurken bile:)) Şöyle söylemem gerekir ki, sabah kalktığınızdan gece yatağa gidene kadarki her süreçte yanımdaydı. Size verdiği ödevleri alıştırmaları çalışmaları yapmak kalıyor ve başka hiçbir şey düşünmenize gerek kalmıyor. Siz sadece yapmak istediğiniz şeyi ona anlatıyorsunuz ve geri kalan her şeyi o planlıyor ve size uygulatıyor. Hem sizin asistanınız aynı zamanda anneniz aynı zamanda arkadaşınız ya da patronunuz oluyor. 

 

Melis’i sadece koç olarak tanımlamak benim için yüzeysel kalıyor. O, hayatınızda her an olmasını isteyeceğiniz bir insan haline geliyor. Koçluktan çok ailenizden birisi haline geliyor. Size o kadar iyi bakıyor ki “ohhhh güvendeyim” diyorsunuz. Size hayatınızda en dürüst olan kişi. 

 

Bu seansların en güzel yanı siz ne istiyorsanız o hale geliyor. 

Kariyer yönetimi

Kişisel ilişkileriniz

Beslenme düzeniniz

Öz bakım

Çalışma yönteminiz, vb.


Bu örnekleri daha da çoğaltırım ki bunlar benim çalıştığım konulardan sadece birkaçı. O kadar kompleks bir program ki, biraz da sizin hayal gücünüze kalmış. Şöyle bir tavsiye vermek isterim ki, eğer bir gün Melis’le çalışmayı düşünüp onunla yolunuz kesişirse, HEDEFLERİNİZİ KOCAMAN TUTUN.. 

Gökçe S.

Melis Ulaş’la Sağlık-Wellness Koçluk seansları sonrasında yaşamınızda ve bakış açınızda ne gibi değişimler fark ettiniz?

Melis ile yaptığımız seanslardan sonra benim için elde etmesi en zor alışkanlık olan düzenli spor yapma alışkanlığım hayatıma yerleşti. İlk etapta beklemiyordum böyle bir etki aslında. Evet bana yardımcı oluyordu ama bunu alışkanlık edindirmek müthiş bir başarı benim gözümden bakınca. Çünkü spora karşı çabuk soğuyan hızlı hevesi kırılan bir insan olarak son 3 senem Melis’ten önce spor yapmaya başlayıp bırakmakla geçiyordu. Kilo aldığımda verene kadar kendimi zorlayan sporlara odaklanıp sonra hedefe ulaşınca sporu terk ediyordum. Oysa Melis ile seanslardan sonra bedenimi dinleyerek onun hareket ihtiyacı doğrultusunda sağlıklı ve düzenli bir alışkanlık haline geldiğini fark ettim.

 

Bedenimin sesini duymayı erteleyen bir insan olduğumu fark ettim önce. Sonra o sesi dinleyip ona nasıl cevap vereceğimi öğrendim. Bedenime olan bakış açım değiştikçe vücüdumu zorladığım alışkanlıklarımı terk etmeye başladım. Bunları seans süresince ard arda farkındalıklar ile seanslar bittikten sonraki uzun süreçte fark ettim aslında. Yani Melis öyle ilginç bir destek veriyor ki zaman geçtikçe tekrar tekrar o fark ettiklerinizle yüzleşip kendinizi düzene sokuyorsunuz. Çalışkan bir  başak kadını olarak size bilgiyi vermekle bırakmıyor bunun somut sonuçları için de ileriye dönük zemin hazırlıyor aslında. Müthişsin kadın!

 

Melis bir koç olarak asla pes etmeyen biri diyebilirim. Sizin karakterinizi tanıyor tepkilerinizi ölçüyor ve inatçı kalıplaşmış zarar gördüğünüz düşüncelerinizle yılmadan savaşıyor. İlk başladığımız dönem far görmüş tavşan gibi afalladım diyebilirim. Bir çok inat ettiğim konuda özellikle beslenme spor ve bedenime bakış açımın sertliği konularında beni gerçekten dönüştüren şifalı bir koç. İyi ki tanıdım diyeceğinize gönülden eminim.

 

Bence birçok konuda belli bir düşünce kalıbını aşamayan insanlar için uygun. Benim zinciri kıramadığım konu fiziksel bedenimle olan savaşımdı. Bir çok insana Melis ile minimum bir aylık deneme seansıyla başlamasını öneririm. İlk konuşmaya başladıkları hafta fark edeceklerdir onları zorlayan bakış açılarının ve alışkanlıklarının karşısında dimdik duran ve ısrarla sizi sağlığınıza kavuşturan biri olduğunu. Beslenmeye bakış açısını yenilemek sporu hayatının bir parçası yapmak kendi kalıplarından çıkıp ruhunu ve bedenini barış içinde dengelemek isteyen herkese öneririm.

Son olarak Melis iyi ki hayatıma girdi dediğim özel biri. Onun şefkatli ve dirayetli yapısı hayata bakış açılarımızın karşılıklı evrilip büyümesi manevi ve fiziksel alanımızın genişlemesi bana kattıklarının yanında extra güzellikler. İyi ki varsın. Herkesin bir Melis’i olmalı.

Meltem S.

An’ın daha farkında olmak diyebilirim. O anda tetikleniyorsam otomatik pilotta verdiğim tepkileri, kaçışları…

Seanslar sonrasında, içimdeki huzursuz sesin bir alışkanlıktan ibaret yaşamını sürdürdüğünü fark ettim. Uzun süreli bi işleyiş olduğu için de yaşamımda, o an o sesi fark edip, ötelemeden ve en önemlisi baskı uygulamadan ona öyle olmadığını söyleyip devam etmeyi pratik etme alışkanlığını kazandım. :) Her an farkında olabilir misin? Ama her an… suyu içerken, gökyüzüne bakarken, çay içerken, yemek yerken…

 

Madde ve ruh dünyasının dengesinde olma çabama destek oldu. Çabasızlığın önemiyle hem de.

Duygularının öylesine farkında ki, sözler devreye girdiğinde seansta birçok an bir epifani anına dönüşüverdi.

Güvenle ve sevgiyle ona açılmama katkısı çok kıymetli.

Geçmiş, gelecek ve şimdinin dinamiğini algılamama, yaşamın gerçeklerini şefkatle sarmanın mucizelerini hatırlattı..

Yapmam gerekenlerden ziyade insan olarak var olmanın güzelliğini..

Gözlerinin ışıltısı ve sözlerinin samimiyeti içimde kendimden bile gizlenenleri açığa çıkarttı.

Performans kaygımın nasıl bir dozda olduğunu fark etmemi sağladı. Her an yaptığımı gördüğümde inanamadım.. Ve şu an her yaptığımda fark etme odaklıyım ve daha az olduğunu görüyorum.

Seni seviyorum Melis.

 

Güney sahil kasabasında olmak gibi diyebilirim. :) 

Deli gibi rüzgarlı zamanları da var o sahilin, ve sıcaklığını hep koruyor.

Filtresiz ve kendi hikayelerinden örneklerle, yalnız olmadığımı hissettiren biri.

Sarmala dönüşen cümlelerimin ardından bir soruyla, kafamın içini açan bir koç.

Ağzımdan çıkanın, ne manada olduğunu farketmemi sağlaması muazzam. 

Direnç göstermek gibi bi durum olanaksız çünkü samimi bir insan ve yaptığı şeyi seviyor.

Teşekkür ederim Melis.

 

Üniversite telaşesinde, çevresi tarafından baskı altında hisseden genç insanlar için.. Rahatlamaya çok ihtiyaçları var.

Değer duyguları alt üst olmuş, sevgisiz, yetersiz, zorundalık, gereklilik hissi içerisinde kaybolmuş her birey için.

Hedef koymakta sıkıntı yaşayan, sürdürme konusunda zorlanan, değişimi sağlayamayan kişiler, gücünün farkında olmayanlar için…

Aslıhan Ö. Ş.

Gerçekten de gıda tüketimini farkındalıkla yapmaya başladığımı söyleyebilirim.İlk etapta Melis’e başvurma sebebim yiyeceklerle olan kötü serüvenimi düzene sokmak,toparlamak sebepliydi ama yaşamımdaki sıkıntılara da Melis elini uzattı..💜 Beraber benim izin verdiğim ölçüde(çabalarımla doğru orantılı) bazen hızlı bazen yerinde sayarak yol kat ettik. Ama en çok değişimi kendimde gıda tüketirken fark ediyorum.Hatta başlangıçta bir şeyler tıkıştıracakken ağzıma gözümün önüne Melis’in yüzü geliyordu..☺️Şimdilerde ise ne yersem yiyeyim tadını çıkararak,hissederek,koşmadan yemeye çalışıyorum ve tabii sağlıklı gıdalar daha çok tercihim..☺️👍🏻                                         

 

Melis bana gerek seanslarda ki özverili,içten,samimi,dost  tutumuyla gerekse kendi sesiyle hazırladığı sıkıştığım zamanlarda açıp dinleyebileceğim acil durum paketiyle ve yaşamınızda var olan sıkıntılar,ters giden durumlar için sürekli ürettiği alternatif çözüm önerileriyle destek oldu..🙏🏻💜☺️        

 

Zaten kıymetli Ankara günlerimizden yüzeysel olarak  tanışıp sevdiğim bir arkadaşım iken Melis,en özel sırlarımı paylaştığım gerçek bir dosta dönüştü benim için..💜 Bana özel bir durum olmadığına tüm danışanlarına aynı hassasiyetle yaklaştığına eminim.Sizinle ağlayan,sizinle gülen,hiç bitmeyen enerjisiyle ,gülen yüzüyle daima motive eden ✌🏻😃,sorunlarınıza ısrarla çözüme ulaştırana kadar formüller arayan,bulan,siz bıraksanız bile asla işin peşini bırakmayan azmiyle, disipliniyle gerçek bir dosttur Melis’cim koç’tan öte…💜🧿🙌🏻👍🏻👍🏻👌🏻                                                    

 

Sağlıklı yaşam ve beslenme arzusu olan ayrıca beslenme haricinde de yaşamında çeşitli sebeplerle sıkıntılar yaşayan,tıkanıklıklar olan,nefes almak isteyen herkese bu seansları ama öncelikle sevgili koçum Melis’i öneririm…☺️👍🏻🤝

bottom of page