top of page
nathan-dumlao-bRdRUUtbxO0-unsplash.jpg

Optimal Beslenme

Bedenine ve beslenmeye bakış açını sonsuza dek değiştirmeye ve optimal beslenme alışkanlıkları oluşturmaya hazır mısın?

Hızlı sonuç vaatlerinin veya sürekli yeni bir diyet denemenin asla kalıcı bir çözüm getirmediğini defalarca deneyimledin. 

Peki, niye işe yaramıyorlar? Çünkü sürdürülebilir değiller.

Ve özünde temel mesele, sadece ne yediğin değil; aynı zamanda nasıl yediğin, nasıl sindirdiğin, nasıl hissettiğin, stresini nasıl yönettiğin, gıdalarla ve bedeninle nasıl bir ilişki kurduğun ve beslenmeyle ilgili ne tip düşünce-inanç kalıplarına ve alışkanlıklara sahip olduğundur.

Defalarca başa sarmaktan bıktığına göre, artık değiştirmek istediğin şeylerle ilgili kök sebeplere odaklanma zamanı geldi.

Birlikte yapacağımız çalışma; uzun vadeli ve kalıcı bir değişim yaratman, bunu yoğun yaşamına adapte edebilmen ve sürdürebilmenle ilgili.

Transteorik Model (Transtheoretical Model - TTM) çatısı altında; Motivational Interviewing, Appreciative Inquiry, SMART Action Planning, Alışkanlık Oluşturma – Alışkanlık Döngüsü Kırma Pratikleri, vb. metotlar kullanarak, “Sezgisel Beslenme” (Intuitive Eating) ilkeleri, Fonksiyonel Beslenme stratejileri ve Bilinçli Farkındalıkla Yeme (Mindful Eating) araçları eşliğinde tamamen kişiye ve ihtiyaca özel sunduğum koçluk programı, senin için uygun ve sürdürülebilir olan beslenme alışkanlıkları kazanmanı sağlıyor

Başlıca Faydalar

 

  • Beslenmede Zihniyet değişimi

  • Yeni Beceriler kazanma

  • Sürekli yeni bir diyet denemekten (Yo-Yo Dieting) kurtulma

  • Aşırı Yeme-Kısıtlama döngüsünü kırma

  • Duygusal yeme alışkanlıklarından özgürleşme

  • Zorlayıcı zamanlar için Destekleyici Araçlar

bottom of page